Czysty i piękny staw w 3 krokach!

1.Stabilizacja wody

Tylko stabilizacja twardości wody i jej buforowanie (pH 7,5 - 8,5; KH powyżej 5 stopni dH) doprowadzi do mechanizmu samooczyszczania i cyklu ekologicznego. Roślinność wodna zmniejsza twardość węglanową i może doprowadzić do wahań poziomu pH, a to z kolei sprawia że różnorodność biologiczna jest ograniczona a to sprzyja masowemu wzrostowi różnych gatunków glonów. Wahania pH niekorzystnie wpływają również na małe skorupiaki, które są naturalnymi wrogami glonów. Są to główne powody problemów w oczkach wodnych

W celu stabilizacji mamy - w zależnośći od potrzeb pięć produktów o działaniu natychmiastowym doprowadzającym środowisko w zbiorniku do równowagi. Wszystkie te składniki pochodzą od organizmów żyjących w zdrowej i naturalnej wodzie.

Produkty Soll stabilizują na długo poziom pH oraz twardość całkowitą i węglanową.

 

2. Redukcja nadmiaru składników odżywczych

Bez fosforanów glony nie mają szans rozwoju!

Preparat PhosLock stale zmniejsza zawartość fosforanów do poziomu poniżej 0,035 mg / l, dzięki czemu wzrost glonów jest znacznie zmniejszony.

Aby skutecznie uniknąc masowego rozwoju glonów w miesiącach zimowych należy absorbować fosforany (podstawową pożywkę glonów). Idealnym preparatem do tego celu jest PhosLock należy go jednak zastosować przed, w trakcie oraz bezpośrednio po zimowych miesiącach czyli na jesień i w zimie. Wysokiej wydajnośći zeolit ZeoSpeed usuwa nadmiar fosforanów niemalże całkowicie z wody.

Tylko 2,5kg ZeoSpeed wystarcza, aby zapobiec rozwojowi do 15 kg glonów! Reaktywator ZeoPower zapewnia właściwą skuteczność regeneracyjną zeolitu.

 

3. Likwidacja glonów

Glony są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania stawu. Produkują tlen i są częścią łańcucha pokarmowego, najniższego poziomu. Jedyną ich wadą jest szybki, niekontrolowany wzrost. Natomiast nadmiar glonów, trwale zmniesza alkaliczność wody a to z kolei zmienia poziom pH. W celu utrzymania odpowiedniej ilości glonów niezbędne jest stosowanie produktów antyglonowych marki Soll, które są niezwykle skutecznie w walce ze wszystkimi rodzajami glonów: glony zawiesinowe (zielona woda), glony niebiesko-zielone czy też glony nitkowate.

 

Znajdź odpowiednie preparaty!