Zraszacze wynurzalne

Aby ogród, działka czy inne tereny zielone doskonale się prezentowały, należy o nie dbać na wiele sposobów. Przede wszystkim, rośliny potrzebują regularnego podlewania, o które czasem trudno, jeśli chcemy liczyć jedynie na deszczową pogodę. Warto więc zainstalować dobre systemy zraszające, dzięki którym nawet w czasie suszy nasz ogród czy trawnik będzie zachwycał bujną, intensywnie zieloną roślinnością.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów nawadniania roślin w ogrodzie czy na działce jest zamontowanie systemów nawadniających. Dobrym pomysłem mogą być zraszacze wynurzalne, które mają sporo zalet w stosunku do zraszaczy, które montowane są na stałe. Zraszacze wynurzalne to przede wszystkim bardzo dobre rozwiązanie na tych terenach, gdzie ważna jest estetyka i nienaganny wygląd, a także zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom. Na korcie tenisowym, polu golfowym, a także na zwykłym terenie zielonym, który służy chociażby do rekreacji dla dzieci i młodzieży zraszacze na stałe zamontowane w ziemi i wystające ponad jej powierzchnię mogą być po prostu niebezpieczne.

Po skończonym podlewaniu chowają się w ziemi

Dobrym rozwiązaniem mogą więc być zraszacze wynurzalne, które wysuwają się na powierzchnię ziemi pod wpływem ciśnienia wody, a po zakończonym podlewaniu chowają się z powrotem do puszki znajdującej się w ziemi. Dzięki temu są w stu procentach bezpieczne dla użytkowników, a jednocześnie zwiększają efekt estetyczny trawnika czy innego terenu zielonego. Na co dzień ich po prostu nie widać, wysuwają się tylko wtedy, gdy są potrzebne.

Dobrze zaplanowany system nawadniania

Jeśli jednak zależy nam na tym, aby zraszacze wynurzalne spełniały swoje zadanie w stu procentach, warto przede wszystkim bardzo dobrze zaplanować cały system nawodnieniowy z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Przede wszystkim trzeba dopasować liczbę zraszaczy i ich zasięg działania do indywidualnych potrzeb konkretnej powierzchni. Kolejną kwestią jest jakość wszystkich urządzeń, które wchodzą w skład systemu nawadniającego. Jeśli chcemy, aby działały one sprawnie i niezawodne przez długie lata, trzeba zadbać przede wszystkim o to, by były to urządzenia dobrej i sprawdzonej marki. Najbardziej popularnymi zraszaczami w modelach wynurzalnych są urządzenia marki Hunter oraz Rain Bird, które zapewniają wieloletnie i bezproblemowe działanie. Inwestując w dobre systemy nawadniające możemy mieć pewność, że będą sprawnie działały przez wiele sezonów.