Zraszacze obrotowe

Jednym z najskuteczniejszych sposobów dostarczenia odpowiedniej ilości wody na działce czy w grodzie, jest montaż dobrej jakości zraszacza. Producenci tego rodzaju urządzeń oferują całe mnóstwo sprzętu, który zawsze należy dopasować do indywidualnych potrzeb. Sprawdzonym rozwiązaniem, które sprawdza się na różnego rodzaju terenie, są zraszacze obrotowe.

Zraszacze obrotowe to doskonały sposób na szybkie podlanie trawnika, rabaty kwiatowej czy innej partii ogrodu. Dzięki zraszaczom można zadbać o równomierne podlanie całego terenu bez konieczności ręcznego wędrowania z konewką czy wężem ogrodowym. Stosując zraszacze można również mieć pewność, że nie wylejemy zbyt wiele wody i nie zmarnuje się ona w glebie. Można bowiem idealnie dopasować poziom pracy zraszacza do indywidualnych potrzeb. Obrotowe zraszacze najlepiej sprawdzają się na powierzchni zbliżonej do okręgu – dzięki temu mogą odpowiednio nawodnić nawet najdalej znajdujące się punkty.

Wiele zraszaczy do wyboru

Wśród zraszaczy obrotowych można wyróżnić wiele ich rodzajów. Do wyboru są przede wszystkim zraszacze turbinowe, młoteczkowe, kowadełkowe z różną liczbą ramion. Wszystkie rodzaje obrotowych zraszaczy najlepiej sprawdzają się na dużych, trawiastych powierzchniach. Można więc je wykorzystać nie tylko w ogrodach czy na działkach, ale również na boiskach, polach golfowych, czy innych dużych powierzchniach zielonych, które wymagają systematycznego nawadniania. Zanim jednak zainstalujemy konkretne systemy nawadniające, warto najpierw bardzo dobrze zaprojektować poszczególne ich elementy, a także dopasować ilość i rozmieszczenie zraszaczy do indywidualnych potrzeb danego terenu, przede wszystkim do jego powierzchni. Najlepiej sprawdzają się systemy zraszające projektowane na indywidualne zamówienie. Wtedy jednak warto zwracać uwagę na właściwe dopasowanie kątów zraszania i rozmieszczenie wszystkich dysz. Nawet najlepszy i najbardziej sprawny system nie spełni bowiem swojego zadania, jeśli będzie źle zamontowany.

Warto stawiać na sprawdzonych producentów

Aby system zraszający działał niezawodnie, a zraszacze obrotowe sprawdzały się w każdych warunkach, warto przede wszystkim zadbać o to, by były to produkty najwyższej jakości. Wśród zraszaczy obrotowych dużą popularnością i zaufaniem klientów cieszą się zraszacze marki Rain Bird oraz Hunter. To sprawdzone urządzenia renomowanych producentów, które zapewniają trwałość użytkowania oraz skuteczne nawadnianie podczas suchej i bezdeszczowej pogody.